logo_pion_180plakat_dfmiZa nami kolejny projekt organizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw – tym razem zaprosiliśmy Was na cykl spotkań pod nazwą Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu :)

Projekt zakładał przeprowadzenie sześciu spacerów, w trakcie których uczestnicy poznają miejsca niedostępne na co dzień lub udostępniane do zwiedzania sporadycznie.

Poszczególne spacery zajeły nam około 2 godz. i odbywały się w soboty i niedziele we wrześniu i październiku. W każdym spacerze wzięło udział ok. 40 osób, a oprowadzać ją będzie licencjonowany przewodnik. Dodatkowo dla uczestników każdej wycieczki przygotowane zostały materiały drukowane, w których znalazły się najważniejsze informacje o odwiedzanych miejscach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy spacer odbył się 12 września – obiecane Ossolineum i Maciejówka. Wrocławianie nie zawiedli – byliśmy badzo zaskoczeni, bo pojawiło się ponad 40 osób! Wszystkim bardzo dziękujemy. Krótka fotorelacja poniżej :)

Klasztor sióstr urszulanek 3 października również zwiedzało z nami ponad 40 osób!

Chociaż Ostrów Tumski jest często odwiedzany przez wycieczki i opisany w każdym przewodniku, spacerowicze znów nas nie zawiedli :)

Szybki spacer po Praczach Odrzańskich – kościół, osiedle dla gruźlików, kampus EIT, a potem wizyta w laboratoriach. W ostatnim miejscu niestety nie można było robić zdjęć, ale przynajmniej podpatrzyliśmy, jak wygląda praca w EIT :)

Z kolei 17 października spotkaliśmy się pod katedrą greckokatolicką. Oczywiście mówiliśmy o historii, ale wszystkich chyba najbardziej zainteresowała przepiękna kaplica Hochberga. W międzyczasie pogoda się poprawiła i przeszliśmy do niewielkiego i skromnego (dzięki temu chyba jednocześnie tak niesamowitego) kościoła św. Krzysztofa. Wielu z nas było tam po raz pierwszy.

I przyszła pora na ostatni spacer – po podziemiach domu zakonnego Sióstr Notre Dame, w których zachowały się pozostałości po zamku piastowskim. Liczba miejsc była ograniczona, bo na dole jest dość ciasno. Później oglądaliśmy także kościół św. Marcina. Byliśmy mile zaskoczeni, bo okazało się, że niektórzy zwiedzający przyszli tylko na tę część spaceru.

Każdy uczestnik spaceru otrzymał od nas niewielką broszurkę z najważniejszymi informacjami o zwiedzanych miejscach. Możecie je znaleźć w zakładce “Do pobrania”. A na stronie www.spacerempowroclawiu.pl znajdziecie z kolei więcej zdjęć z każdego spaceru oraz bardziej szczegółowe informacje o wycieczkach :)