Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego istnieje od 13 maja 2015 roku.  Formalnie :) Stworzyli je ludzie, którzy są aktywni i chcą do tej aktywności zachęcić innych. Na razie działamy lokalnie, ale nie chcemy się w tym ograniczać. Nasz cel statutowy to aktywizowanie społeczności lokalnych oraz działanie na rzecz rozwoju lokalnego przy wykorzystaniu innowacyjnych form współpracy.

Statut

?php echo $value->post_title; ?>

Arleta Ciarczyńska
Prezes Zarządu

?php echo $value->post_title; ?>

Piotr Drzewiński
Wiceprezes Zarządu

?php echo $value->post_title; ?>

Karol Dobosz
Wiceprezes Zarządu

?php echo $value->post_title; ?>

Izabela Rutkowska-Dobosz

?php echo $value->post_title; ?>

Agnieszka Mielnik-Giezek

 

Arleta Ciarczyńska – Prezes Zarządu

Tak się złożyło, że dr nauk społecznych, ale tylko od polityki ;) Zainteresowania naukowe: PR samorządów i instytucji publicznych , marketing terytorialny. Wrocławianka od urodzenia, stąd pomysł na Spacerem po Wrocławiu. Poza tym od jakiegoś czasu próbuję sił przy współpracy z samorządami. Do tej pory współpracowałam przy opracowywaniu bądź opracowywałam strategie rozwoju gmin: Legnickie Pole, Września, Milicz, Rumia, Grabowo, Krzęcin, Lubasz. Dla Fundacji Cultura Mentis pracowałam jako specj. ds. wdrażania konsultacji społecznych i takie konsultacje współorganizowałam bądź prowadziłam w kilkunastu gminach Dolnego Śląska.  Jako członek grupy nieformalnej Spacerem po Wrocławiu koordynowałam i realizowałam projekty “Twoje osiedle ” (dofinansowany z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw) oraz “Spacerem po Leśnicy” (w ramach mikroGRANTów ESK 2016). Prowadziłam wykłady dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Wałbrzychu, Nowej Rudzie, Świdnicy i Starych Bogaczowicach – tematy od partycypacji społecznej po judaizm :) Opracowywałam teksty na platformę e-dolnyslask.pl, choć teraz w zasadzie nie wiadomo, czy warto o tym mówić ;) Jako trener prowadziłam warsztaty z licealistami w projekcie “Młodzi w grze” (uczyliśmy jak organizować gry miejskie i potem obserwowaliśmy, jak dzieciaki te gry przeprowadzają), a także warsztaty z zakresu komunikacji niewerbalnej oraz współpracy organizacji pozarządowych z samorządem terytorialnym.

Piotr Drzewiński – Wiceprezes Zarządu

Urodziłem się we Wrocławiu w 1987 r. i tu też z drobnymi przerwami spędziłem większość swojego dotychczasowego życia :) Z wykształcenia mgr politologii, obecnie doktorant w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmuję się rozwojem samorządu lokalnego, a w szczególności obszarów metropolitalnych. Byłem współautorem kilku strategii rozwoju JST w tym: „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Zgorzeleckiego na lata 2014-2020” (projekt realizowany przez: Powiat Zgorzelecki, Fundację Wspierania Inicjatyw Lokalnych PROBUS i Fundację Integracji Społecznej “ABRAMIS”). Dla Instytutu Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu napisałem kilka opracowań dotyczących samorządu na Dolnym Śląsku. Pracowałem także przy projekcie „Barometr Koniunktury Dolnego Śląska” prowadzonym przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska. Od 2011 r. regularnie piszę artykuły o charakterze publicystycznym i popularnonaukowym, głównie o tematyce międzynarodowej, dla pisma Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Wrocławskiego „Uniwersal”. Poza tym jestem miłośnikiem Wrocławia i licencjonowanym przewodnikiem po tym mieście. Współrealizowałem takie projekty, jak: „Twoje osiedle” (dofinansowany z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw) oraz „Spacerem po Leśnicy” (w ramach mikroGRANTów ESK 2016).

Karol Dobosz – Wiceprezes Zarządu

Rocznik 1985. Urodziłem się i wychowałem we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska działam i staram się dać coś od siebie lokalnej społeczności. Z wykształcenia jestem magistrem politologii, z zawodu zaś animatorem kultury, dziennikarzem, handlowcem i specjalistą e-commerce. Od 2006 roku regularnie działam społecznie, organizując w wolnym czasie wydarzenia kulturalne we Wrocławiu, takie jak konwenty oraz happeningi, z których część jest moim autorskim pomysłem. We wrocławskim Muzeum Militariów (oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia) zorganizowałem głośną, międzyinstytucjonalną wystawę „Pamięć bitwy pod Grunwaldem” w 2010 roku. Współpracowałem wielokrotnie z Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu przy takich festiwalach jak „Dni Fantastyki” (edycje 2009-2013) czy Polcon 2012, a także zorganizowałem tam konwenty „Tatooine” w latach 2010, 2011 i 2013. Współpracowałem z rozlicznymi stowarzyszeniami, fundacjami i organizacjami non-profit przy organizacji konwentów i eventów w takich miastach jak Poznań, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Toruń i Bydgoszcz. Regularnie redaguję i moderuję rozliczne strony i fora internetowe, głównie o tematyce związanej z kulturą i fantastyką. Do moich głównych obowiązków i talentów animatora kultury należy zarządzanie zespołem pracowników, reklamowanie prowadzonych projektów, marketing, współpraca z ludźmi, pisanie tekstów, prowadzenie prezentacji i wystąpienia publiczne.

Izabela Rutkowska-Dobosz

Z wykształcenia mgr etnologii, z zamiłowania animator kultury, z zawodu przedsiębiorca, w wolnym czasie projektuję biżuterię, na co dzień zmieniam świat wokół siebie. Od najmłodszych lat aktywna artystycznie, już w podstawówce samodzielnie pisałam scenariusze przedstawień teatralnych. Jako uczennica klasy o profilu teatralnym współorganizowałam Festiwal „Przekręt”. Pomagałam w organizacji zabawy dla najuboższych dzieci z okazji zakończenia akcji „Nakarm Dzieci 2002 r.” W trakcie studiów zaangażowałam się w organizację konwentów, eventów i happeningów oraz akcji charytatywnych, przy współpracy stowarzyszeń i fundacji  działających na terenie Wrocławia, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Torunia, Bydgoszczy oraz Zielonej Góry.  W rodzinnym Wrocławiu związałam swoje działania z Centrum Kultury Zamek współtworząc konwent fantastyki „Polcon 2012”, Festiwal „Dni Fantastyki” w latach 2009-2013 oraz organizując autorską, cykliczną imprezę „Tatooine” w latach 2010, 2011 i 2013. Zajmowałam się koordynacją działań zespołu, kompletowaniem programu i pozyskiwaniem prelegentów, prowadzeniem prelekcji, moderowaniem dyskusji, przygotowywaniem materiałów promocyjnych, udzielaniem wywiadów oraz współorganizacją konferencji prasowej. Byłam konferansjerem poznańskiego festiwalu: „Ofensywa teatralna Kosmos 2012”. Na potrzeby platformy e-dolnyslask.pl opracowałam trasy tematycznych wycieczek po Dolnym Śląsku pod aplikacje mobilne, pisałam artykuły. W ramach praktyk studenckich przygotowywałam projekt wystawy muzealnej, odbyłam praktykę w Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnika  w Nowogrodzie. Jako animator dziecięcy prowadzę zabawy tematyczne, nadzoruję działania artystyczne i maluję buźki. Tworzę kostiumy i scenografię. Posiadam doświadczenie w redagowaniu portali, blogów oraz moderacji forów internetowych związanych z fantastyką i kulturą.

Agnieszka Mielnik-Giezek

Born and raised in beautiful  City of Wrocław. Z wykształcenia i zamiłowania inżynier ochrony środowiska. W czasach,  w których wszystko powinno być „Eko” (patrz Eko-groszek, czy Eko-szambo ;) nasze stowarzyszenie idzie z duchem czasu i postawiło na swojego Eko-luda w mojej skromnej osobie. Chcę wspierać stowarzyszenie w głównej mierze w projektach związanych z ochroną środowiska, a także, z racji dodatkowego wykształcenia w zakresie „Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy”, tych propagujących szeroko pojęte bezpieczeństwo. Pełnię zatem niezmiernie istotną funkcję gwaranta, iż wszelkie organizowane i prowadzone przez stowarzyszenie wydarzenia są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla uczestników ;)