We wrześniu wystartowaliśmy z nowym projektem – “Poznajmy Żmigród. Aktywizacja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie i Żmigrodzkiej Rady Seniorów”, na który uzyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Projekt ma na celu integrację obu środowisk i wspólne opracowanie trasy spacerowej po Żmigrodzie, która zostanie potem opisana w broszurze.

Na koniec miesiąca pojechaliśmy do Rudy Sułowskiej, podziwiać ptaki żyjące wśród tamtejszych stawów. Dzięki naszej przewodniczce, Gosi Pietkiewicz, mogliśmy podglądać je przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu. Nie mówiąc już o ciekawych opowieściach. Na koniec dotarliśmy do hotelu, odpoczęliśmy przy kawie i… rybce :)

A w pierwszą niedzielę października gościliśmy naszych przyjaciół ze Żmigrodu i pokazywaliśmy im osiedle WuWA. Trochę pospacerowaliśmy, trochę poopowiadaliśmy i znów skończyło się wizytą na kawie ;) Nabraliśmy sił do pracy nad przewodnikiem po Żmigrodzie ;)

Pisanie trochę nam zajęło. Ale chyba wszystkim się podobało. Musimy szczególnie podziękować Panu Pawłowi Beceli, który baaardzo pomagał. Generalnie jednak wszyscy się zaangażowali: czy to pisząc, czy robiąc zdjęcia. Efekty możecie zobaczyć w zakładce “Do pobrania”, gdzie czeka na Was przewodnik w wersji pdf. Z kolei 60 egzemplarzy publikacji znajdziecie w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie, Punkcie Informacji Turystycznej Baszta. Co dla nas szczególnie miłe, przewodnik spodobał się w Urzędzie Miejskim, który wyraził nawet chęć wydrukowania kolejnych egzemplarzy i ich dystrybucji!

Dziękujemy żmigrodzkim Seniorom i Młodzieży – za mile spędzony czas, ciężką pracę. Mamy nadzieję na więcej :)