Plakat Spacerem po Powiecie WrocławskimProwadziliśmy już spacery po znanym i nieznanym Wrocławiu, tym razem postanowiliśmy oddalić się nieco od samego miasta i podjąć starania, aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym bogactwo historyczno-przyrodnicze powiatu wrocławskiego. W tym celu w ramach realizacji zadania publicznego “Spacerem po Powiecie Wrocławskim” od maja do września 2016 r. przeprowadziliśmy dziewięć wycieczek, po jednej w każdej gminie wchodzącej w skład powiatu wrocławskiego. Poszczególne spacery prowadzone były przez dwójkę przewodników, z których jeden skupiał się na aspekcie historycznym odwiedzanych miejsc, drugi natomiast przybliżał nam bogactwo przyrody danego obszaru. Każda z wycieczek trwała trzy godziny, a udział w nich był bezpłatny.

Na poświęconej projektowi stronie internetowej zaprezentowane zostały informacje dotyczące odwiedzonych przez nas gmin. Znajdziecie tu sporą dawkę wiedzy o historii, zabytkach, atrakcjach turystycznych i walorach przyrodniczych każdego z samorządów. Każdej z gmin poświęcone zostały cztery zakładki: informacje ogólne, historia, spacer po wybranej miejscowości oraz informacje o innych ciekawych miejscach w gminie.

Liczymy, że nasz projekt przyczyni się do poszerzenia Państwa wiedzy o Powiecie Wrocławskim i zainspiruje do poznania ciekawych miejsc w sam raz na „weekendowy wypad”.

Spacery organizowaliśmy w ramach projektu “Spacerem po Powiecie Wrocławskim”, współfinansowanego ze środków Powiatu Wrocławskiego.

 

 

 

Wycieczka po Kątach Wrocławskich 7.05.2016

Wycieczka po Siechnicach 15.05.2016

Wycieczka po Sobótce 4.06.2016

Wycieczka po Szczodrem 18.06.2016

Wycieczka po Jordanowie Śląskim 2.07.2016

Wycieczka po Żórawinie 3.09.2016

Wycieczka po Mietkowie 10.09.2016

Wycieczka po Czernicy 17.09.2016

Wycieczka po Kobierzycach 24.09.2016